SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Dwa niesamowite Bentleye w jednym filmie promocyjnym

Dwa niesamowite Bentleye w jednym filmie promocyjnym

18.12.2015, godz. 10:18
Bentley Continental GT Speed 2016 i Bentley R-Type Continental 1952
Bentley Continental GT Speed 2016 i Bentley R-Type Continental 1952 foto: Bentley

W najnowszym filmie promującym Bentleya GT Speed, producent przypomina, że wie jak robić luksusowe GT. 97-sekundowy film wystarczy, żeby na szczycie listy życzeń do Mikołaja pojawiły się dwie nowe pozycje; Bentley R-Type Continental z 1952 roku i nowiutki Bentley Continental GT Speed.

Reklamy i filmy promujące nowe modele aut to olbrzymi przemysł. Producenci prześcigają się w powiększaniu budżetów takich filmów i pomysłach na kaskaderskie wyczyny, czy zatrudnianiu coraz droższych aktorów z Hollywood. Ludzie z Bentleya doskonale wiedzą, że nie potrzebują żadnych fajerwerków, żeby skutecznie uruchomić w nas czynnik „chce to”.

Zobacz równiez: Bentley Bentayga oficjalnie: najszybszy SUV na świecie!

97 sekund tego filmu wystarczy, żeby zaprezentować dwa wspaniałe auta. Pierwsze z nich to Bentley R-Type Continental z 1952 roku. Auto ma pod maską rzędowy sześciocylindrowy silnik o pojemności 4.5 litra. Może 153 KM maksymalnej mocy nie robi piorunującego wrażenia, jednak 63 lata temu R-Type Continental był najszybszym czteromiejscowym autem na świecie. Jego prędkość maksymalna to 193 km/h. Bentley wyprodukował jedynie 208 sztuk tego modelu, z czego część we współpracy z firmą Mulliner. 63 lata temu nowy R-Type Continental kosztował 6,928 funtów. Była to równowartość trzech średniej wielkości domów. Drugie auto to najnowszy Bentley Continental GT Speed w wersji na rok 2016.

Zestawienie obu egzemplarzy pozwala dostrzec odniesienia stylizacyjne nowego modelu do jego pierwotnej wersji. Wszystkie cechy charakterystyczne zostały zachowane. Muskularna sylwetka z uwydatnionymi tylnymi błotnikami, linia dachu i linia boczna auta wygląda niemal tak samo.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: