SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Q8 i Q4 - dwa zupełnie nowe SUV-y w arsenale Audi!

Q8 i Q4 - dwa zupełnie nowe SUV-y w arsenale Audi!

12.04.2017, godz. 13:48
Audi Q8 Concept
Audi Q8 Concept foto: Audi

Rodzina wyżej zawieszonych nad ziemią samochodów Audi wkrótce się powiększy. Niemiecka marka oficjalnie potwierdza plany produkcyjne dwóch nowych modeli serii Q. W 2018 roku w fabryki w Bratysławie zacznie wyjeżdżać model Q8, a od roku 2019 węgierskie zakłady w Győr będzie opuszczać Audi Q4.

- Dwa zupełnie nowe modele serii Q wytwarzane będą w fabrykach istniejącej już sieci produkcyjnej, zwiększając w ten sposób naszą konkurencyjność w niezwykle ważnym segmencie pojazdów - mówi członek zarządu Audi AG ds. produkcji i logistyki, prof. dr Hubert Waltl.

Wprowadzając na rynek Audi Q8, koncern z Ingolstadt tworzy nowy segment w klasie wyższej. SUV segmentu premium o wyglądzie coupe, to doskonałe połączenie przestrzeni, emocjonalnej stylistyki, najnowszej techniki systemów wsparcia kierowcy i rozbudowanych systemów infortainment. Model ten będzie produkowany w Bratysławie, począwszy od roku 2018. Z taśm słowackiej fabryki, już od roku 2005 zjeżdża Audi Q7. Wytwarzana jest tam druga generacja tego dużego SUV-a oraz jego wersja S i wersja hybrydowa typu plug-in, Audi Q7 e–tron.

Przeczytaj: TEST Audi Q7 e-tron quattro: gigant w służbie ekologii

W roku 2019, w Audi Hungaria w Győr, rozpocznie się produkcja Audi Q4. Ten zupełnie nowy model wprowadza cztery pierścienie do segmentu samochodów Compact Utility Vehicles (CUV). Sportowe Audi Q4, ze swoją sylwetką typu coupe, pozycjonowane będzie pomiędzy Audi Q3 a Q5. Ponadto, od roku 2018, Audi Hungaria przejmie produkcję kompaktowego SUV-a Audi Q3, który teraz wytwarzany jest w hiszpańskim zakładzie w Martorell.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: