SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Dwie limuzyny prezydenta Kennedy'ego na sprzedaż

Dwie limuzyny prezydenta Kennedy'ego na sprzedaż

16.10.2013, godz. 20:52
Lincoln Continental Convertible / limuzyna Johna Fitzgeralda Kennedyego
foto: RR Auction

Amerykański dom aukcyjny RR Austions wystawił na sprzedaż dwa bardzo wyjątkowe samochody. Auta to limuzyny z lat 60-tych, którymi wożony był prezydent USA Johna Fitzgerald Kennedy. Jaką cenę wywoławczą ustalono dla obu pojazdów?

Kennedy zanim zginął w zamachu przeprowadzonym w 1963 roku, korzystał z wielu różnych samochodów. Dwa z nich po przeprowadzonej częściowo renowacji mogą teraz znaleźć nowych właścicieli.

Pierwszym, bardziej atrakcyjniejszym autem jest Lincoln Continental Convertible 1963. Cenę wywoławczą białego kabrioletu ustawiono na 50 000 dol. (około 155 000 zł). Pod maską pojawił się nowy silnik, blacharka nadwozia została poprawiona i na nowo polakierowana. Wnętrze natomiast pozostawiono w stanie oryginalnym. Do kompletu dołączone są dokumenty potwierdzające autentyczność wozu.

Patrz też: Cadillac One - tak wygląda pancerne auto Baracka Obamy

Drugim pojazdem, w jakim podróżował niegdyś prezydent Kennedy, jest czarny, opancerzony Lincoln Continental z 1960 roku. Podobnie jak w przypadku kabrioletu zakres poprawek objął stan nadwozia i silnika, bez ingerencji we wnętrze. Cena wywoławcza wynosi 25 000 dol. (około 78 000 zł).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: