SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Eagle w polskiej armii? Żołnierze testują nowy pojazd opancerzony

Eagle w polskiej armii? Żołnierze testują nowy pojazd opancerzony

10.07.2015, godz. 09:07
wóz bojowy wóz bojowy
foto: x-news

Polscy żołnierze przyglądają się nowemu pojazdowi opancerzonemu. Bojowa maszyna o nazwie Eagle, została zaprezentowana przez byłych żołnierzy wojsk specjalnych w Sulejówku.

Eagle to sprawdzona maszyna, służąca już w różnych armiach na świecie. Konstrukcja ta wykorzystywana była w Afganistanie przez wojsko niemieckie, duńskie i szwajcarskie. - Pojazd powstał na bazie doświadczeń m.in. armii niemieckiej, która go użytkuje. To nie jest pojazd nowy, to nie jest żaden prototyp. Mamy nadzieję, że niedługo będzie też użytkowany przez polskie wojsko - powiedział Piotr Kosicki, prezes firmy IMS-Griffin.

Zobacz: Twardziel w polskiej armii? Potężny Hawkei w przetargu

Eagle jest produkowany przez koncern General Dynamics European Land Systems. Wojsko Polskie poszukujące wielozadaniowej maszyny dla Wojsk Specjalnych, przygląda się m.in. właśnie tej konstrukcji, która w obecnej formie jest rozwijana od 2010 roku. Samochód ma napęd 4x4 i 6-cylindrowy silnik wysokoprężny o pojemności 6.7 litra i mocy 184 kW (250 KM). Masa własna przez opancerzenie sięga 6700 kg, a ładowność wynosi aż 3300 kg. Prędkość osiągana na jezdni to 110 km/h, a zasięg na jednym tankowaniu wynosi 700 km.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: