SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ekspresowe połączenie Wrocław – Łódź otwarte! Ostatni odcinek S8 oddany do użytku!

Ekspresowe połączenie Wrocław – Łódź otwarte! Ostatni odcinek S8 oddany do użytku!

29.11.2014, godz. 13:50
Droga ekspresowa S8
Droga ekspresowa S8 foto: GDDKiA

GDDKiA poinformowała, że 29 listopada został oddany do użytku ostatni fragment drogi ekspresowej S8 na odcinku pomiędzy Wrocławiem a Łodzią. Oba miasta są już połączone szerokim i komfortowym dojazdem.

Miesiąc po oddaniu przedostatniego odcinka pomiędzy węzłami Wieluń i Sieradz Południe, otwarto ostatni fragment pomiędzy węzłami Sieradz Południe a Łask. Tak jak na wcześniej otwartej trasie, tak i tutaj nawierzchnia jest betonowa a na całej trasie znajdują się Miejsca Obsługi Podróżnych gdzie bezpiecznie można się zatrzymać i odpocząć w trakcie podróży.

Zobacz też: Autostrada odcinek Tarnów-Dębica otwarty! A4 pojedziemy z Rzeszowa aż do Niemiec

Największym mankamentem drogi ekspresowej pomiędzy Wrocławiem a Łodzią jest brak jakiejkolwiek stacji benzynowej na trasie. Trwa budowa pierwszej pod Wrocławiem. GDDKiA zapewnia, że trwają przetargi na budowę kolejnych i otwarcie ich jest kwestią najbliższego roku. Teraz z Wrocławia do Łodzi można dojechać w około 2 godziny. Dzięki otwarciu nowej trasy czas podróży ulegnie skróceniu.

Czytaj też: Drogowa Trasa Średnicowa na Śląsku dłuższa: kolejny odcinek otwarty

Międzynarodowa droga E67, w skład której wchodzi polski odcinek między granicami polsko/czeską w Kudowie Zdrój a polsko/litewską w Budzisku jest drogą, która łączy Pragę z Helsinkami. Polski fragment przebiega przez pięć województw: dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, mazowieckie i podlaskie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: