SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Elektryczna hulajnoga. Dzieci o takiej mogą pomarzyć

Elektryczna hulajnoga. Dzieci o takiej mogą pomarzyć

27.04.2017, godz. 16:28
Elektryczna hulajnoga ARCHOS Bolt
Elektryczna hulajnoga ARCHOS Bolt foto: ARCHOS

Ten sprzęt wcale nie jest zabawką dla dzieci, a pojazdem przeznaczonym dla dużych chłopców i dorosłych osób. Nietypowa hulajnoga z silnikiem potrafi jeździć z prędkością 15 km/h, a wymagania wiekowe określane przez producenta to minimum 14 lat.

Jest składana i wykonana z wysokiej klasy stopu aluminium, a przy tym napędza ją silnik o mocy 250W. Kompaktowa hulajnoga Bolt ważąca zaledwie 8 kg potrafi mknąć z maksymalną szybkością 15 km/h, a na jednym ładowaniu przejedzie nawet 12 km. Żeby było ciekawiej jest w stanie udźwignąć ciężar do 90 kg, co oznacza, że może służyć jako środek transportu nawet dorosłemu mężczyźnie. Po całkowitym wyczerpaniu energii pełne ładowanie z domowego gniazdka trwa 4 godziny.

Pisaliśmy o: Pierwszy polski samochód elektryczny – FSE–01

Czym jeszcze charakteryzuje się ten nietypowy pojazd? Hulajnoga ma przednią lampę i ekranik LED zamontowany przy kierownicy. Można na nim śledzić ilość przejechanych kilometrów oraz stan baterii. Prędkość reguluje się w motocyklu za pośrednictwem manetki zamontowanej na kierownicy. Oprócz standardowego tylnego hamulca, hulajnoga jest w stanie szybko zatrzymać się przy wykorzystaniu hamulca silnika elektrycznego.

Ile trzeba zapłacić za taki sprzęt? Hulajnoga ARCHOS Bolt została wyceniona w Polsce na 1449 zł. Firma ARCHOS wprowadzająca od 1998 roku na rynek różne innowacyjne produkty z dziedziny elektroniki użytkowej, tworzy także ekologiczne środki transportu. W portfolio poza hulajnogą można wyszukać zasilany energią elektryczną skuter oraz składny jeździk z siodełkiem.

.
ARCHOS Bolt - dane techniczne
.

Parametry


Moc silnika 250W

Prędkość Do 15 km/h

Koła 5"

Materiał wykonania ramy Stop aluminium

Rozmiary
105 x 99 x 14 cm; (nierozłożona)
100 x 40,5 x 23,5 cm; (złożona)

Waga 8,28kg

Maksymalne obciążenie 90 kg

Wymagania wiekowe 14 lat
Zasilanie

Żywotność baterii 12 km na pojedynczym ładowaniu

Pojemność baterii 24V, 4.0 Ah

Typ baterii Li-Ion

Napięcie ładowania 90-240V 50-60 Hz

Czas ładowania 4 h

Wymienna bateria Nie
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: