SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Elektryczny Chevrolet Corvette pobił rekord prędkości - i możesz go kupić!

Elektryczny Chevrolet Corvette pobił rekord prędkości - i możesz go kupić!

14.10.2016, godz. 13:39
Genovation Extreme Electric
Genovation Extreme Electric foto: Genovation Extreme Electric

Pomimo tego, że Chevrolet z rezerwą podchodzi do elektryfikacji Corvette, istnieją maniacy, którzy przygotowują sportowe auta z takim układem napędowym. Co więcej, są to najszybsze elektryki na świecie.

Mowa o firmie o nazwie Genovation Electric, która przygotowała na bazie Chevroleta Corvette Z06 pojazd elektryczny i niemal od razu wzięła go na tor. Pas asfaltu należący do NASA stał się miejscem, gdzie pobito kolejny rekord.

Zobacz też: Rynek odrzucił Audi R8 e-tron. Na superauto nie było popytu

Auto osiągnęło 330,9 kilometra na godzinę, przez co jest najszybszym „elektrykiem” mogącym legalnie poruszać się po drogach publicznych. Co ciekawe, wcześniejszy rekord także należał do tego auta. Wtedy wynik był o 30 kilometrów gorszy.

Genovation Extreme Electric ma baterię o pojemności 44 kWh, jednak firma nie podała maksymalnego zasięgu auta. Tesla ma już w ofercie akumulatory dwa razy większe, lecz samochody mają elektroniczne ograniczenie do 250 kilometrów na godzinę by chronić układ napędowy.

Extreme Electric nie jest tani – kosztuje 750 000 dolarów, zaliczka wynosi 250 000 dolarów, a pierwsze auta trafią do klientów pod koniec 2019 roku. Samochody będą jednak z zewnątrz wyglądać jak Corvette C7, czyli nowsza generacja sportowca. Nie wróżymy firmie ogromnego sukcesu – Audi nie mogło sprzedać nawet 100 sztuk R8 e-tron, przez co model musiał być wycofany z oferty.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: