SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Fabryka autobusów MAN w Sadach zostanie zamknięta! Zwiększenie produkcji w Starachowicach

Fabryka autobusów MAN w Sadach zostanie zamknięta! Zwiększenie produkcji w Starachowicach

04.11.2014, godz. 17:18
autobus MAN
autobus MAN foto: EAST NEWS

Niemiecki producent autobusów i pojazdów ciężarowych kontynuuje politykę restrukturyzacji swoich zakładów. Ofiarą tego procederu padnie fabryka autobusów w podpoznańskich Sadach, która zostanie zamknięta do 2016 roku.

Produkcja, która obecnie prowadzona jest w dwóch zakładach zostanie skoncentrowana w świętokrzyskiej fabryce. Do końca 2016 w Sadach będą produkowane autobusy niemieckiego producenta. Następnie cała linia zostanie przeniesiona do Starachowic. MAN w zamian za zamknięcie zakładów w Wielkopolsce obiecuje inwestycje w kwocie 40 milionów Euro.

Przeczytaj również: Nowy Solaris Urbino - ewolucja polskiego miejskiego autobusu

Cała 900-osobowa załoga ma otrzymać gwarancję zatrudnienia w świętokrzyskiej fabryce. Kto nie zdecyduje się na przeprowadzkę powinien znaleźć zatrudnienie w nowopowstającym zakładzie Volkswagena. Fabryka w Sadach zajmuje się ostatecznym składaniem i wydawaniem pojazdów klientom. Województwo wielkopolskie słynie z kilku większych zakładów produkujących pojazdy, Wystarczy wspomnieć o poznańskiej fabryce Volkswagena czy o zakładach, bezpośredniego konkurenta MAN-a, Solarisa w Bolechowie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: