SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Fabryka General Motors w Gliwicach szuka pracowników. Opel idzie po rekord

Fabryka General Motors w Gliwicach szuka pracowników. Opel idzie po rekord

12.12.2014, godz. 15:35
Fabryka Opla w Gliwicach
Fabryka Opla w Gliwicach foto: Opel

W październiku Opel rozpoczął rekrutację pracowników do swojej fabryki w Gliwicach. Wszystko przez przygotowania do uruchomienia produkcji V. generacji Opla Astry. Pracę znaleźć ma ponad 300 osób.

Produkcja nowej Astry ma oficjalnie ruszyć pod koniec 2015 roku, jednak General Motors Manufacturing Poland już teraz szuka pracowników. Zwracał na to uwagę Andrzej Korpak, dyrektor generalny firmy: "Chociaż rozpoczęcie produkcji nowego modelu planujemy w drugiej części przyszłego roku, chcemy by nowo przyjęci pracownicy podjęli pracę już w styczniu. W dalszym ciągu poszukujemy odpowiednich kandydatów".

Przeczytaj też: Opel Karl debiutuje: tani model do miasta zamiast Chevroleta

Po zakończeniu rekrutacji w gliwickich zakładach będzie pracować około 3500 osób. W tej chwili zakłady wytwarzają IV generację Opla Astry oraz jej odmianę cabrio – model Cascada. Po uruchomieniu produkcji nowej Astry polska fabryka będzie głównym zakładem wytwarzającym to auto. Rekrutację prowadzi firma Adecco Poland.

Czytaj również: TEST Opel Meriva 1.6 CDTi Design Edition: kiedy Corsa to za mało

Wiele wskazuje, że Opel pobije swój rekord sprzedaży samochodów w Polsce. Do końca listopada sprzedanych zostało ponad 25 000 samochodów co jest najlepszym wynikiem od 2008 roku i aż o ponad 40% lepszym niż w analogicznym okresie 2013 roku. Koncern z Russelsheim zwiększył swój udział w polskim rynku zbytu do 7,46% (wzrost o 1,49%).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: