SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Fabryka quadów Polaris Polska w Opolu wystartowała z produkcją

Fabryka quadów Polaris Polska w Opolu wystartowała z produkcją

24.09.2014, godz. 12:00
Polaris quad
foto: polaris

Amerykański Polaris zainwestował sporo pieniędzy w naszym kraju. W Opolu rozpoczęto wytwarzanie pojazdów terenowych, a dokładnie coraz popularniejszych na świecie czterokołowców o różnym zastosowaniu.

Polaris to jeden ze światowych liderów sprzedaży skuterów śnieżnych, pojazdów terenowych oraz motocykli typu cruiser. Produkcja quadów w zakładzie Polaris Polska zlokalizowanym w Opolu, co prawda rozpoczęła się już w ubiegłym tygodniu, ale oficjalnego otwarcia zakładu dokonano we wtorek 23 września.

W opolskiej fabryce wytwarza się głównie czterokołowce, pojazdy wieloosobowe typu Ranger i maszyny rekreacyjno-sportowe RZR. Jak wynika z informacji prasowej, w sumie powstaje tam aż 35 różnych modeli, przeznaczonych na rynki Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Do końca bieżącego roku z taśm ma zjechać około 1000 maszyn, a plany na przyszły rok zakładają 25 tysięcy wyprodukowanych egzemplarzy.

Czytaj też: Kto może jeździć quadem, jak zdobyć uprawnienia na czterokołowca

Opolski zakład zlokalizowany przy ul. Wspólnej, zajmuje powierzchnię 12 hektarów i powstał na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fabryka to pierwsze poza Ameryką Północną miejsce produkcji terenowych maszyn marki Polaris. Polski zakład ma nawet własny 2,5 kilometrowy tor testowy. Zatrudnienie wynosi obecnie ponad 170 osób, a do końca roku 2015 pracę w fabryce ma mieć około 300 osób. Inwestycja ta warta była ok. 100 mln zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: