SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ferrari 250 GT Europa Coupé Vignale – ponad 18 milionów złotych na kołach

Ferrari 250 GT Europa Coupé Vignale – ponad 18 milionów złotych na kołach

01.12.2015, godz. 15:09
Ferrari 250 GT Europa Coupé Vignale
Ferrari 250 GT Europa Coupé Vignale foto: materiały prasowe

Organizator aukcji samochodowych RM Sohteby's wystawił na sprzedaż klasyczne Ferrari. Jak przystało na auto włoskiej marki, tanio nie będzie. Fakt, że modelu Ferrari 250 GT Europa Coupé Vignale powstało zaledwie 4 sztuki, winduje cenę za auto do niebotycznych kwot. Eksperci szacują, że auto osiągnie równowartość ponad 18 milionów złotych.

Ferrari 250 GT Europa Coupé Vignale po raz pierwszy zostało zaprezentowane w 1964 roku na wystawie samochodowej w Nowym Jorku. Od tamtego czasu powstało zaledwie 4 sztuki tego modelu z nadwoziem Vignale i 18 sztuk z nadwoziem Pinin Farina. Pod maską egzemplarza, który zostanie wystawiony na licytację 10 grudnia 2015 roku, pracuje gaźnikowy silnik V12 o pojemności 3 litrów i mocy około 200 KM. Silnik przeszedł generalny remont. Na specjalne zamówienie właściciela Ferrari odlało nowy blok silnika, ponieważ stary nie nadawał się do remontu.

Zobacz również: 5 najlepszych Ferrari w historii na jednym torze - WIDEO

Auto ma numer 0131 EU i łącznie przeszło przez ręce czterech właścicieli. Każdy z nich to kolekcjoner Ferrari, więc za pewne każdy na nim zarobił okrągłą sumę, ponieważ to jeden z najrzadszych modeli włoskiego producenta superaut.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: