SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ferrari Enzo papieża Jana Pawła II wystawione na sprzedaż

Ferrari Enzo papieża Jana Pawła II wystawione na sprzedaż

10.06.2015, godz. 12:31
Ferrari Enzo papieża Jana Pawła II
foto: materiały prasowe

Ferrari Enzo z ostatnim numerem 400, które w 2005 roku zostało podarowane papieżowi Polakowi, idzie pod młotek. Pobłogosławiony przez Jana Pawła II supersportowy samochód, to oryginał potwierdzony nawet specjalną dedykacją dla papieża, od Luki Cordero di Montezemolo - ówczesnego szefa marki z Maranello.

Wyjątkowy ostatni egzemplarz Ferrari Enzo trafił 10 lat temu do papieskiego garażu. Pojazd został jednak szybko sprzedany, a dochód 1,2 mln dolarów przeznaczono na rzecz ofiar tsunami w Azji. Wcześniej Jan Paweł II pobłogosławił włoski pojazd.

Sprawdź tutaj: Dane techniczne Ferrari Enzo

Teraz maszyna z centralnie zamontowanym silnikiem 6.0 V12 o mocy 660 KM, znowu daje o sobie znać. Przyspieszające w 3,3 s do 100 km/h Ferrari Enzo jest ponownie do kupienia. Idealny kolekcjonerki stan potwierdza przebieg zaledwie 180 km. Licytacja odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia w domu aukcyjnym Sotheby's z Wielkiej Brytanii.

Cena wywoławcza nie jest znana. Można być jedynie pewnym, że będzie wyższa, niż ta za jaką samochód został sprzedany poprzednim razem.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: