SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ferrari oddziela się od Fiata! Marka przestanie należeć do koncernu FCA

Ferrari oddziela się od Fiata! Marka przestanie należeć do koncernu FCA

04.12.2015, godz. 10:20
Logotyp Ferrari
Ferrari foto: zdjęcia własne

Zgodnie z zapowiedziami sprzed roku, marka Ferrari oddziela się od koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Niedawno firma samodzielnie weszła na giełdę, a niebawem ostatecznie przejmie kontrolę nad swoimi strukturami. W ten sposób zakończy się 45-letnia współpraca Ferrari z Fiatem.

Po tym, jak 13 października 2014 roku Luca di Montezemolo przestał pełnić funkcję prezydenta Ferrari, w firmie zaczęły dokonywać się poważne zmiany. Legendarna marka z Maranello rozpoczęła proces oddzielania się od grupy Fiat Chrysler Automobiles.

Zobacz: Czerwone szaleństwo! 5 najlepszych Ferrari na jednym torze

Motoryzacyjny gigant jakim jest FCA, zdecydował na ten ruch w celu solidnego podreperowania własnego budżetu. Wyjście z kryzysu finansowego pozwoli włosko-amerykańskiemu koncernowi rozwijać kolejne projekty i dalsze inwestycje firmy.

Całkowite wyodrębnienie Ferrari ma nastąpić w styczniu 2016 roku. Pierwsze 10 procent akcji już trafiło do obrotu giełdowego, a kolejne 80 proc. udziałów trafi do obrotu w najbliższym czasie. Ostatnie 10 proc. akcji zachowuje Piero Ferrari (syn Enzo Ferrariego).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: