SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ferrari Warszawa wraca do gry! Ponowne otwarcie stołecznego salonu sprzedaży

Ferrari Warszawa wraca do gry! Ponowne otwarcie stołecznego salonu sprzedaży

22.09.2014, godz. 14:55
Salon Ferrari Warszawa
Salon Ferrari Warszawa foto: zdjęcia własne

W ostatnim czasie szerokim echem odbiły się perturbacje związane z warszawskim salonem Ferrari. Jednak wszystko wskazuje na to, że wszelkie przeciwności zostały pokonane i od czerwca znów można podziwiać i kupować te ekskluzywne samochody spod znaku skaczącego konia.

Salon rozpoczął swoją działalność w 2009 roku i do kwietnia bieżącego roku sprzedawał samochody. Właścicielem koncesji był Sobiesław Zasada i jego wnuk Daniel Chwist. Początkowa sprzedaż zakładała wyniki na poziomie 10-15 egzemplarzy rocznie. W 2010 roku przychody zamknęły się na poziomie 14,6 mln zł, a rok później kwota ta opiewała na sumę 33,2 mln złotych. Mimo to pierwszy rok zakończył się na minusie 1,6 mln zł, a następny już ponad 4,2 mln zł. Stąd też koncesjonariusze podjęli trudną decyzję o zamknięciu salonu.

Przeczytaj też: Fortuna za Ferrari LaFerrari: 1 z 499 egzemplarzy wystawiony na sprzedaż

Jednak z pomocą przyszła spółka zarządzająca salonem Ferrari w Katowicach należąca do Grupy Pietrzak. Dzięki przejęciu znajdującego się przy ul. Nowy Świat 6/12 salonu, znów można cieszyć się widokiem tych pięknych i ekskluzywnych aut. Śląska spółka znana jest z handlu luksusowymi samochodami prowadzi swoją działalność od 1994 roku, a od czerwca 2013 prowadzi salon Ferrari w Katowicach.

Warto też wspomnieć, że przy ulicy Omulewskiej na warszawskiej Pradze Południe działa Autoryzowana Stacja Obsługi Ferrari i Maserati, gdzie właściciele tych pięknych aut mogą powierzyć serwisowanie w ręce profesjonalistów.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: