SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Fiat Tipo hatchback i kombi na przedpremierowych pokazach u dilerów

Fiat Tipo hatchback i kombi na przedpremierowych pokazach u dilerów

10.11.2016, godz. 09:12
Fiat Tipo hatchback
Fiat Tipo hatchback foto: Fiat

Po doskonałym przyjęciu Fiata Tipo w wersji sedan, który sprzedał się w Polsce w liczbie 2000 egzemplarzy, nadeszła pora na zaprezentowanie kolejnych odmian tego modelu. Wersje hatchback oraz kombi na początku będą prezentowane Polakom na pokazach przedpremierowych w salonach dealerskich w 54 miastach w Polsce. Aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się na stronie www.tipo.fiat.pl.

Przedpremierowe pokazy Fiata Tipo hatchback oraz Tipo Station Wagon to wyjątkowa okazja, aby poznać te samochody jeszcze przed ich oficjalnym debiutem w Salonach Fiata. Dwumiesięczny cykl pokazów rozpoczął się 3-4 listopada, a zakończy w dniach 29-30 grudnia. Aby dołączyć do zamkniętego grona osób, które jako pierwsze zobaczą na żywo nowe pięciodrzwiowe wersje bestsellerowego Tipo, wystarczy wejść na stronę www.tipo.fiat.pl, a następnie wybrać z listy swoje województwo i konkretny Salon Fiata, przy którym są podane daty pokazów, oraz wypełnić krótki formularz. Wkrótce na podany adres mailowy otrzymamy od Dealera zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie.

Przeczytaj: TEST Fiat Tipo 1.6 Multijet 16V: powrót do korzeni

Tipo sedan, dostępny w Polsce od lutego tego roku, pozytywnie zszokował rynek niezwykłym zestawieniem wyposażenia, jakości i ceny zaczynającej się już od 43 200 zł za auto z klimatyzacją i radiem UConnect z USB. Teraz do sedana dołączają dwie wersje pięciodrzwiowe: hatchback oraz Station Wagon (kombi). Wszystkie trzy odmiany łączą wspólne wartości, ale każda z nich charakteryzuje się własnym zróżnicowanym stylem.

Pod względem wymiarów, hatchback mierzy długość 4,37 metra, natomiast model kombi zyskuje dodatkowo 20 cm na długości, osiągając 4,57 metra. Pojemność bagażnika jest jedną z najlepszych w swojej kategorii: 440 l dla wersji hatchback i 550 l dla wersji kombi. Auta będą tak samo jak sedan dostępne w wersjach wyposażenia Pop, Easy i Lounge.

Sprawdź również: Fiat Tipo - polski CENNIK i wyposażenie

Gama silników oferuje jednostki napędowe zasilane olejem napędowym, benzyną i silniki z podwójnym zasilaniem: benzyna i LPG. Są to silniki turbodiesel 1.3 Multijet o mocy 95 KM i 1.6 Multijet o mocy 120 KM. Benzynowy silnik 1.4 16v Fire o mocy 95 KM oraz 1.4 T-Jet o mocy 120 KM oraz 1.6 E-torQ o mocy 110 KM. Ofertę uzupełnia jednostka napędowa 1.4 T-Jet o mocy 120 KM o podwójnym zasilaniu benzynowym i LPG. Silniki te współpracują z trzema typami skrzyni biegów - z pięcioma przełożeniami dla silnika 1.3 Multijet i z sześcioma dla pozostałych silników - automatyczna z konwerterem momentu dla silnika benzynowego 1.6 i automatyczna z podwójnym sprzęgłem dla 1.6 Multijet o mocy 120 KM.

Polski oficjalny cennik Tipo hatchback oraz Tipo kombi zostanie opublikowany pod koniec listopada.

Źródło: Fiat
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: