SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ford Fiesta lepszy od Volkswagena Golfa!

Ford Fiesta lepszy od Volkswagena Golfa!

12.05.2017, godz. 07:37
Ford Fiesta 1.0 EcoBoost Black Edition
Ford Fiesta 1.0 EcoBoost Black Edition foto: zdjęcia własne

Miejski Ford Fiesta zdetronizował dotychczasowego króla europejskiej sprzedaży - kompaktowego Volkswagena Golfa! Bestsellerowy model amerykańskiej marki w wynikach za marzec 2017 roku, osiągnął pułap 47 000 sprzedanych egzemplarzy!

Okazuje się, że według danych statystycznych Forda, model Fiesta jest najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. Co ciekawe, aż 17 procent zakupionych aut było zamówionych w najwyższej specyfikacji Titanium. Sprzedaż Fiesty znacznie przyczyniła się do boomu rejestracyjnego nowych pojazdów w Europie, który w marcu odnotował rekordową sprzedaż 1,93 milionów aut. To wzrost o 10,8% w stosunku do roku ubiegłego. Europa wyprzedziła tym samym Stany Zjednoczone, stając się drugim na świecie największym regionem rejestracji nowych samochodów.

Przeczytaj: TEST Ford Fiesta ST200: więcej zwinności i temperamentu

Warto wspomnieć o informacji, że Ford w marcu sprzedał w Europie 199.900 samochodów (wzrost o 14 procent w stosunku do roku ubiegłego), w tym 156 200 samochodów osobowych (o 16 procent więcej niż w roku ubiegłym). To sprawia, że ​​Ford jest drugą najlepiej sprzedającą się marką pojazdów w Europie, z całkowitym udziałem w rynku pojazdów wynoszącym 9,2 procenta.

Spośród pięciu największych rynków sprzedaży samochodów w Europie - w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Hiszpanii - Hiszpania odnotowała największy wzrost sprzedaży Fiesty. Tam sprzedaż wzrosła w marcu o 97 procent w ujęciu rocznym. We Włoszech sprzedaż modelu Fiesta wzrosła o 21 procent, a w Niemczech o 18 procent w stosunku do roku ubiegłego. Wielka Brytania - gdzie Fiesta jest najlepiej sprzedającym się modelem - przyniosła wzrost sprzedaży o 8% w ujęciu rok do roku. Również Węgry, Czechy, Dania, Rumunia, Szwajcaria i Holandia odnotowały znaczny wzrost rejestracji Fiesty.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebook

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: