SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ford Mustang - zobacz na filmie jak zmieniała się przez lata legenda motoryzacji

Ford Mustang - zobacz na filmie jak zmieniała się przez lata legenda motoryzacji

16.02.2016, godz. 16:27
Ford Mustang
Ford Mustang foto: Ford

Ford Mustang - jeden z największych symboli amerykańskiej motoryzacji ma już na karku ponad 50 lat. Polski klub zrzeszający użytkowników Forda Mustanga stworzył wyjątkowy film, na którym zaprezentowano jak do dziś zmieniała się legenda zza wielkiej wody.

Pierwsza generacja Mustanga zadebiutowała oficjalnie 17 kwietnia 1964 roku. Auto mimo, iż nie było jakoś nadzwyczaj rozwinięte pod względem zastosowanej technologii, posiadało sensacyjny wygląd i miało w sobie "to coś". Mustang zapoczątkował w USA klasę tak zwanych pojazdów typu "pony cars", charakteryzujących się wydłużonym przodem i stosunkowo krótkim bagażnikiem. Model okazał się tak spektakularny, że w rekordowym tempie stał się hitem sprzedaży i osiągnął status pojazdu kultowego.

Przeczytaj: TEST Ford Mustang GT 5.0 V8: nowe wydanie legendy

Na przestrzeni lat samochód przechodził kolejne modernizacje, a co jakiś czas powstawały całkiem nowe ewolucje. Mimo upływu czasu, dzisiejszy Mustang VI generacji zachował charakterystyczne cechy pierwowzoru, a staruszek do dziś prezentuje się wybitnie. Zamieszczony filmik rewelacyjnie obrazuje, jak inżynierom przez 50 lat udawało się zachować to, co w stylistyce samochodu z galopującym koniem w logo jest najlepsze.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: