SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Formuła 1 GP Bahrajnu: wszystko o torze wyścigowym Bahrain International Circuit – MAPA TORU

Formuła 1 GP Bahrajnu: wszystko o torze wyścigowym Bahrain International Circuit – MAPA TORU

17.04.2015, godz. 15:00
Formuła 1, Formula 1, F1,
foto: EAST NEWS

Mistrzostwa Świata Formuły 1 kontynuują swój bieg po krajach azjatyckich. Po wizycie w Chinach, tym razem bolidy F1 zawitają do Bahrajnu. W weekend 17-19.04 odbędzie się rywalizacja na torze Bahrain International Circuit. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje o azjatyckim torze.

Rywalizacja na tej pętli odbywa się od 2004 roku. Jest to jeden z najnowocześniejszych torów na świecie. Obiekt jest wymagającym dla hamulców, bo posiada dużą ilość dohamowań z dużych prędkości. Najważniejszą różnicą jest rywalizacja przy sztucznym oświetleniu. Jako, że tor usytuowany jest w niewielkiej odległości od pustyni kierowcy muszą zmagać się z wiatrem oraz drobinkami piasku, które wpływają na przyczepność.

Sprawdź: Kalendarz wyścigów F1 sezon 2015: gdzie, kiedy, na jakich torach pojedzie Formuła 1

W ubiegłorocznym sezonie 2014 najszybszym kierowcą ponownie był Lewis Hamilton z fabrycznej stajni Mercedesa. Z pierwszego pola startowego ruszał jego kolega z teamu - Nico Rosberg. On też wykręcił najszybszy czas jednego okrążenia - 1 min. 37 sek. i 020 tyś. Jedna pętla toru Bahrain International Circuit mierzy 5,412 km I jest pokonywana przez kierowców 57 razy co daje 308,238 km pełnego dystansu wyścigu o GP Bahrajnu.

MAPA toru wyścigowego Bahrain International Circuit

*kliknij mapkę, aby ją powiększyć

Poniżej prezentujemy pełne okrążenie toru Bahrain International Circuit w wykonaniu Nico Rosberga

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: