SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Formuła 1 GP Chin: wszystko o torze wyścigowym Shanghai International Circuit

Formuła 1 GP Chin: wszystko o torze wyścigowym Shanghai International Circuit

10.04.2015, godz. 19:10
Formuła 1, GP Chin
foto: EAST NEWS

Mistrzostwa Świata Formuły 1, nabierają coraz większego rozpędu. Trzecia runda zostanie rozegrana w Chinach w weekend 10-12.04. Kierowcy bolidów Formuły 1, będą rywalizować na torze Shanghai International Circuit. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o chińskiej pętli.

Shanghai International Circuit jest mieszaniną szybkich fragmentów z technicznymi. Początek przejazdu zaczyna się od sekwencji czterech łuków: dwóch prawych i dwóch lewych. Środkowe sektory są mniej kręte, ale również wymagają skupienia i koncentracji. Dopiero pod koniec toru, na dwóch prostych jest dużo miejsca do wyprzedzania. Podobnie jak w Malezji, warunki są zmienne, przez co nie wiadomo czy wyścig odbędzie się na suchym, czy mokrym torze.

Zobacz też: Kalendarz wyścigów F1 na sezon 2015: gdzie, kiedy, na jakich torach pojedzie Formuła 1

W 2014 roku najszybciej linię mety przekroczył Lewis Hamilton z fabrycznego teamu Mercedesa. On również ruszał do wyścigu z pierwszego pola, zdobywając je dzień wcześniej w kwalifikacjach. Najlepszy czas jednego okrążenia, uzyskał jego kolega z temu Nico Rosberg - 1 min. 40 sek. i 402 tyś. Mierzący 5,451 km tor Shanghai International Circuit w trakcie wyścigu jest pokonywany 56 razy. Daje to łączny dystans 305,066 km w całym wyścigu.

MAPA toru wyścigowego Shanghai International Circuit

* kliknij mapkę, aby ją powiększyć

Poniżej prezentujemy pełne okrążenie toru Shanghai International Circuit w wykonaniu Lewisa Hamiltona.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: