SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Formuła 1 GP Kanady: wszystko o torze wyścigowym Circuit Gilles Villeneuve - MAPA TORU

Formuła 1 GP Kanady: wszystko o torze wyścigowym Circuit Gilles Villeneuve - MAPA TORU

05.06.2015, godz. 12:50
Grand Prix Kanady
Grand Prix Kanady foto: EAST NEWS

Kolorowa karawana Formuły 1 opuściła na chwilę Europę i pojechała do Ameryki Północnej. Już w weekend 5-7.06 odbędzie się wyścig o Grand Prix Kanady na torze Circuit Gilles Villeneuve. To jedna z najszybszych pętli w kalendarzu, a my przedstawiamy wam najważniejsze informacje o niej.

Circuit Gilles Villeneuve jest kolejnym po ulicznym torze w Monako, kultowym obiektem w kalendarzu Formuły 1. Jest to jedna z najszybszych pętli na świecie - obok włoskiej Monzy. Na tym torze właśnie zwyciężył Robert Kubica. Kanada o tej porze jest dość kapryśna względem aury, przez co zespoły mają utrudnione zadanie przy wyborze opon.

Sprawdź: Kalendarz wyścigów F1 sezon 2015: gdzie, kiedy, na jakich torach pojedzie Formuła 1

Wyścig o Grand Prix Kanady w sezonie 2014 był pierwszym, w którym fabryczny zespół Mercedesa nie grał pierwszych skrzypiec. Kierowcy tego teamu, a konkretnie Nico Rosberg, zdobyli "tylko" Pole Position. W 2014 zwyciężył Daniel Ricciardo z RedBulla, a najlepszy czas okrążenia wykręcił Felipe Massa z zespołu Williams - 1 min. 18 sek. i 504 tyś. Jedno okrążenie Circuit Gilles Villeneuve mierzy 4,361 km. Podczas wyścigu kierowcy przejeżdżają pętlę 70 razy co daje 305,270 km całego wyścigu.

.
MAPA toru wyścigowego Circuit Gilles Villeneuve

*kliknij, aby ją powiększyć

Poniżej przedstawiamy pełne okrążenie toru Circuit Gilles Villeneuve z Felipe Massą

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: