SuperAuto moto news Formuła 1 GP Monaco: wszystko o torze wyścigowym Circuit de Monaco – MAPA TORU

Formuła 1 GP Monaco: wszystko o torze wyścigowym Circuit de Monaco – MAPA TORU

22.05.2015, godz. 14:24
GP Monaco, Formuła 1, Grand Prix Monaco
Circuit de Monaco foto: FIA

Przed nami jeden z najważniejszych, kultowych i najbardziej wymagających wyścigów w kalendarzu Formuły 1. Grand Prix Monaco w maju przyciąga do małego księstwa rzesze fanów. Od 22 do 24 maja odbędzie się kultowy wyścig na ulicznym torze Circuit de Monaco. Oto najważniejsze informacje o tej wymagającej pętli.

Wyścig o Grand Prix Monaco rozgrywany jest od 1955 roku – bez przerwy. Pętla jest bardzo trudna technicznie, a przede wszystkim bliskość band nie pozwala na jakiekolwiek błędy. Pokazuje przede wszystkim jakimi umiejętnościami potrafi wykazać się kierowca, podczas tego wyścigu. Co roku na Grand Prix Monaco zjeżdża śmietanka towarzyska. Wyścig oglądany jest z pokładów łodzi, które cumują w porcie niedaleko toru.

Sprawdź: Kalendarz wyścigów F1 sezon 2015: gdzie, kiedy, na jakich torach pojedzie Formuła 1

Dominacja zespołu Mercedesa w sezonie 2014, trwała również podczas Grand Prix Monaco. Nico Rosberg reprezentujący barwy koncernu ze Stuttgartu, zdobył Pole Position oraz zwyciężył w rywalizacji. Najlepszy czas jednego okrążenia należy jednak do kierowcy włoskiego teamu Ferrari - Kimiego Raikkonena, który uzyskał 1 min. 18 sek. 479 tyś. Circuit de Monaco pokonywane jest 78 razy, co przy długości pętli 3,340 km daje 260,520 km wyścigu o GP Monaco.

.
MAPA toru wyścigowego Circuit de Monaco

*kliknij, aby ją powiększyć

Poniżej prezentujemy pełne okrążenie toru Circuit de Monaco z Nico Rosbergiem

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: