SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Formuła 1 GP Monaco: wszystko o torze wyścigowym Circuit de Monaco – MAPA TORU

Formuła 1 GP Monaco: wszystko o torze wyścigowym Circuit de Monaco – MAPA TORU

22.05.2015, godz. 14:56
GP Monaco, Formuła 1, Grand Prix Monaco
Circuit de Monaco foto: FIA

Przed nami jeden z najważniejszych, kultowych i najbardziej wymagających wyścigów w kalendarzu Formuły 1. Grand Prix Monaco w maju przyciąga do małego księstwa rzesze fanów. Od 22 do 24 maja odbędzie się kultowy wyścig na ulicznym torze Circuit de Monaco. Oto najważniejsze informacje o tej wymagającej pętli.

Wyścig o Grand Prix Monaco rozgrywany jest bez przerwy od 1955 roku. Circuit de Monaco cechuje się bardzo trudną technicznie pętlą, a bliskość band nie pozwala na jakiekolwiek błędy. Kierowca musi wykazać się wysokimi umiętnościami, podczas tego wyścigu. Co roku na Grand Prix Monaco zjeżdża śmietanka towarzyska, a wyścig oglądany jest z pokładów łodzi, które cumują w pobliskim porcie.

Sprawdź: Kalendarz wyścigów F1 sezon 2015: gdzie, kiedy, na jakich torach pojedzie Formuła 1

Dominacja zespołu Mercedesa w sezonie 2014, trwała również podczas Grand Prix Monaco. Nico Rosberg reprezentujący barwy koncernu ze Stuttgartu, zdobył Pole Position oraz zwyciężył w rywalizacji. Najlepszy czas jednego okrążenia należy jednak do kierowcy włoskiego teamu Ferrari - Kimiego Raikkonena, który uzyskał 1 min. 18 sek. 479 tyś. Circuit de Monaco pokonywane jest 78 razy, co przy długości pętli 3,340 km daje 260,520 km wyścigu o GP Monaco.

.
MAPA toru wyścigowego Circuit de Monaco
.

*kliknij, aby ją powiększyć

Poniżej prezentujemy pełne okrążenie toru Circuit de Monaco z Nico Rosbergiem

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: