SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Formuła 1 GP Rosji: wszystko o torze Sochi Autodrom – MAPA TORU

Formuła 1 GP Rosji: wszystko o torze Sochi Autodrom – MAPA TORU

09.10.2015, godz. 18:12
Formuła 1
Formuła 1 foto: EAST NEWS

Kolorowa kawalkada szybkich bolidów drugi raz zawita do Soczi. Już w weekend 09-11.10 na torze Sochi Autodrom, rozegrana zostanie kolejna runda Mistrzostw Świata Formuły 1. Czy nadal będą dominować kierowcy Mercedesa?

Grand Prix Rosji na ulicznym torze w Soczi zadebiutowało w 2014 roku. Obiekt jest wbudowany w miasteczko olimpijskie, które stworzono na czas Zimowej Olimpiady Soczi 2014. W tegorocznym kalendarzu, Sochi Autodrom ustępuje jedynie obiektom w Belgii i Wielkiej Brytanii. 1700 metrów rosyjskiej pętli pokonywana jest na publicznych drogach. Jest to zatem obiekt częściowo uliczny.

Sprawdź: Kalendarz wyścigów F1 sezon 2015: gdzie, kiedy, na jakich torach pojedzie Formuła 1

2014 rok był czasem debiutu Sochi Autodrom oraz dominacji kierowców fabrycznego zespołu Mercedesa. Lewis Hamilton może pochwalić się zdobyciem pierwszego pole position oraz zwycięstwem w pierwszym wyścigu na rosyjskim obiekcie. Najszybsze okrążenie podczas wyścigu wykręcił Valtteri Bottas z Williamsa - 1 min. 40 sek. 896 tys. Pełna pętla mierzy 5,872 km i pokonywana jest 52 razy, co daje 305,344 km pełnego dystansu wyścigowego.

.
MAPA toru wyścigowego Sochi Autodrom
.

* kliknij, aby powiększyć

Poniżej przedstawiamy przejazd jednego okrążenia toru Sochi Autodrom w 2014 roku w wykonaniu Nico Rosberga.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: