SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Formuła 1 GP Wielkiej Brytanii: wszystko o torze wyścigowym Silverstone

Formuła 1 GP Wielkiej Brytanii: wszystko o torze wyścigowym Silverstone

03.07.2015, godz. 17:32
Formuła 1, GP Chin
foto: EAST NEWS

Przed nami kolejny wyścig o Grand Prix Formuły 1 rozgrywany w Europie. Tym razem kolorowa kawalkada pojechała do Wielkiej Brytanii, gdzie na torze Silverstone rozegrane zostanie kolejne Grand Prix Wielkiej Brytanii. Oto kilka informacji o tej kultowej pętli.

Dwa tygodnie po wyścigu w Austrii, Mistrzostwa Formuły 1 przeniosły się na Wyspy Brytyjskie. W weekend 03-05 lipca rozegrane zostaną zawody o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Sama pętla jest mieszaniną szybkich sekcji z krętymi, co wymaga od kierowców skupienia, ale i pozwala dobrać różne linie jazdy.

Sprawdź: Kalendarz wyścigów F1 sezon 2015: gdzie, kiedy, na jakich torach pojedzie Formuła 1

Wyścig na brytyjskiej pętli jest jedną z najstarszych rund w kalendarzu.  Pierwsze zawody były rozegrane już w 1950 roku. W sezonie 2014 swoją dominację podkreślili tutaj kierowcy fabrycznego teamu Mercedes. Nico Rosberg zdobył Pole Position, a Lewis Hamilton wykręcił najlepszy czas okrążenia (1 min. 37 sek. i 176 tyś.) oraz jako pierwszy przekroczył linię mety. Jedno okrążenie toru Silverstone mierzy 5,891 km, a sama pętla jest pokonywana 52 razy, co daje 306,227 km pełnego dystansu.

Poniżej przedstawiamy pełne okrążenie toru Silverstone w wykonaniu Nico Rosberga

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: