SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Formuła 1 GP Włoch: wszystko o torze Autodromo Nazionale di Monza - MAPA TORU

Formuła 1 GP Włoch: wszystko o torze Autodromo Nazionale di Monza - MAPA TORU

05.09.2015, godz. 13:25
Grand Prix Włoch, Formuła 1, F1
Formuła 1 foto: EAST NEWS

W pierwszy weekend września odbywa się Grand Prix na jednym z najszybszych i najprostszych obiektów w kalendarzu Formuły 1. Oto Autodromo Nazionale di Monza czyli kultowa włoska pętla, która w dniach 04-06 września przywitała najszybsze bolidy Formuły 1.

Legendarna Monza, m.in. obok brytyjskiej, belgijskiej pętli i ulicznego toru w Monako to kolejny ze stałych punktów w programie Formuły 1. Jeden z najszybszych torów na świecie, gdzie kierowcy kilka razy przekraczają prędkość 330 km/h. Jako, że Grand Prix Włoch odbywa się we wrześniu, aura nie zawsze jest najlepsza i rywalizacja może odbywać się w deszczu.

Sprawdź: Kalendarz wyścigów F1 sezon 2015: gdzie, kiedy, na jakich torach pojedzie Formuła 1

Kawalkada bolidów Formuły 1 zawita na Monzę już 65. raz. W 2014 roku fabryczny team Mercedesa, a zwłaszcza późniejszy Mistrz Świata, Lewis Hamilton podkreślili swoją dominację. Brytyjczyk zdobył Pole Position, wykręcił najlepszy czas okrążenia (1 min. 28 sek. i 004 tys.) jak i dojechał pierwszy na metę wyścigu o Grand Prix Włoch. Sama pętla mierzy 5,793 km, pokonywana jest 53 razy co daje łączny dystans wyścigu o długości 306,720 km.

.
MAPA toru wyścigowego Autodromo Nazionale di Monza
.

* kliknij, aby powiększyć

Poniżej przedstawiamy ciekawe porównanie przejazdu jednej pętli toru Autodromo Nazionale di Monza w 2004 i w 2015 roku w wykonaniu Juana Pablo Montoi i  Lewisa Hamiltona

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: