SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Francja blokuje sprzedaż samochodów z silnikami spalinowymi

Francja blokuje sprzedaż samochodów z silnikami spalinowymi

07.07.2017, godz. 12:12
Renault Clio 1.2 TCe Intens GT Line vs. Peugeot 208 1.2 PureTech Style
Renault Clio 1.2 TCe Intens GT Line vs. Peugeot 208 1.2 PureTech Style foto: SuperAuto24.pl

Nicolas Hulot, francuski minister środowiska, zapowiedział, że w 2040 roku nad Sekwaną nie kupimy samochodu z silnikiem spalinowym. Nie jest to jedyny europejski kraj, który zdecydował się na tak drastyczny krok.

Taka decyzja została podjęta nie tylko z racji olbrzymiego smogu dręczącego Paryż, ale i planów rządu. Zdecydowano, że do 2050 roku Francja ma być neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Zlikwidowanie tradycyjnego transportu to jeden z kroków w tym kierunku.

Zobacz też: 700 tysięcy aut elektrycznych na koniec 2017 r. w Unii Europejskiej

Obecnie aż 95,2% samochodów wyjeżdżających na francuskie drogi wykorzystuje tradycyjne rodzaje jednostek napędowych. Nie jest to jednak pierwsze państwo podejmujące tak drastyczne kroki – Holandia i Norwegia zamierzają zrobić dokładnie to samo do 2025 roku, Niemcy z kolei chcą wejść na ekologiczną drogę w 2030 roku.

Rząd francuski planuje udzielenie pomocy uboższym gospodarstwom domowym, które chciałyby kupić samochód elektryczny. Co ciekawe, kilka dni temu Volvo ogłosiło, że jego auta od 2019 będą dostępne tylko w formie elektrycznej oraz hybrydowej.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: