SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Francja zakaże sprzedaży diesli Renault i Volkswagena?

Francja zakaże sprzedaży diesli Renault i Volkswagena?

29.11.2016, godz. 12:02
Renault Espace 1.6 dCi EDC 4Control Initiale Paris
Renault Espace 1.6 dCi EDC 4Control Initiale Paris foto: zdjęcia własne

W rządzie francuskim pojawiają się pierwsze informacje na temat planów ograniczenia – a nawet zakazania – rejestracji nowych samochodów z silnikami niespełniającymi  norm emisji tlenków azotu. Cała sytuacja to oczywiście pochodna afery Dieselgate.

Zakaz miałby dotknąć tylko wybranych jednostek wysokoprężnych – tak twierdzi przynajmniej francuski minister środowiska. Na celowniku znalazł się nie tylko Volkswagen, ale i Renault. Trwa śledztwo dotyczące oprogramowania stosowanego przez francuskiego producenta. Wyniki będą znane w przyszłym miesiącu.

Zobacz też: Europa zatruta przez 29 milionów diesli.

Renault potwierdziło – choć nie jest jedynym producentem stosującym takie rozwiązania -  że w pewnych warunkach oraz w określonych temperaturach silniki mogą nie spełniać norm emisji tlenków azotu.  Tyle, że prawo pozwala na takie odstępstwa jeśli mają one na celu chronić jednostkę napędową.

Trwają również badania nad układem napędowym Renault Captura, w którym podejrzewa się zainstalowanie innego rodzaju oprogramowania pomagającego spełniać normy emisji.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: