SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news FROG dostał pierwszą karę za rajd w BMW M3! 5000 zł grzywny plus koszty sądowe

FROG dostał pierwszą karę za rajd w BMW M3! 5000 zł grzywny plus koszty sądowe

05.12.2014, godz. 16:18
Wystrojony Frog w prokuraturze
foto: Super Express

Wygląda na to, że to już tylko kwestia tygodni, kiedy w stronę Roberta N. ps. FROG posypie się lawina kar. Drogówka dopięła swego i na słynnego stołecznego pirata nałożono pierwszą grzywnę. Warszawski Sąd Rejonowy dla Mokotowa wydał pierwszy wyrok za popełnienie trzydziestu wykroczeń na terenie tej dzielnicy - 5 tysięcy złotych grzywny!

Wygląda na to, że szalony rajd po stołecznych ulicach nie ujdzie na sucho Robertowi N. Szaleńcowi z białego BMW M3 postawiono ponad 100 zarzutów odnośnie wykroczeń w ruchu drogowym. Wnioski o ukaranie trafiły do pięciu wydziałów w czterech stołecznych sądach (Pradze Północ, Pradze Południe, Śródmieściu, a dwa wnioski do sądu na Mokotowie).

Sąd Rejonowy dla Mokotowa wydał już swój wyrok. Kierowca BMW dopuścił się trzydziestu wykroczeń, za które nałożono grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych. Dodatkowo wydano nakaz pokrycia kosztów sądowych w wysokości 550 złotych. Wyrok nie jest prawomocny i ukarany może odwołać się od tej decyzji.

Przeczytaj też: FROG ma nowe zarzuty! Oskarża się go o zniszczenie samochodów

Jeśli pozostałe cztery wnioski zostaną rozpatrzone w podobny sposób, to w sumie na Roberta N. może zostać nałożona kara 25 000 zł, plus dodatkowo pokrycie wszystkich kosztów sądowych. Ponadto przeciwko piratowi drogowemu trwa postępowanie w związku ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy drogowej. Dodatkowo pojawiło się nowe oskarżenie o zniszczenie aż trzech samochodów (do sytuacji tej miało dojść w połowie 2013 roku).

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: