SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news FROG idzie za kratki na miesiąc! Jest wyrok za rajd BMW M3 po Warszawie

FROG idzie za kratki na miesiąc! Jest wyrok za rajd BMW M3 po Warszawie

13.10.2015, godz. 02:50
Rajd Froga po sądach
Robert N. foto: Super Express

Stało się! Sąd wydał pierwszy wyrok na FROGA za szalony rajd po Warszawie. 25-letni Robert N. ma trafić na miesiąc za kratki, zapłacić prawie 12 tysięcy kosztów procesu i przez najbliższe trzy lata nie wsiądzie za kółko.

Wczorajsza rozprawa dotyczyła jedynie ursynowskiego odcinka słynnego rajdu, z którego nagranie w czerwcu ubiegłego roku FROG wrzucił do internetu. Choć słynny pirat upierał się, że jest niewinny i to nie on siedział za kółkiem białego BMW M3, dowody i świadkowie byli przeciwko niemu.

Zobacz: FROG promuje nocny rajd po Warszawie! Wyścig Audi R8 z Hondą

- Rozmawiałem z Robertem zaraz po tym, jak wybuchła afera po tym filmiku. Powiedział: włącz sobie telewizor i zobacz, jak zapie...lam swoją emtrójeczką - zeznał Marcin S. (22 l.), znajomy Froga. Twardym dowodem był także zapis dźwiękowy z filmu, na którym wyraźnie słychać, jak kierowca BMW mówi przed startem "jestem gotowy" i biegły ocenił, że jest to głos Roberta N. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji chciał dla FROGA surowej kary.

- Obwiniony neguje fakt konieczności przestrzegania prawa o ruchu drogowym, będąc przekonanym, że jest tak świetnym kierowcą, że przepisy jedynie go ograniczają - powiedział w mowie końcowej mł. asp. Mirosław Kowalski. I sąd przychylił się do wniosku drogówki. Zasądził 30 dni aresztu, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów i obciążenie kosztami sądowymi.
.

WIDEO - rajd białym BMW M3 po ulicach Warszawy

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: