SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Frog ukarany! Prawomocny wyrok 3-letniego zakazu prowadzenia pojazdów

Frog ukarany! Prawomocny wyrok 3-letniego zakazu prowadzenia pojazdów

03.02.2015, godz. 09:50
Wystrojony Frog w prokuraturze
foto: Super Express

Robert N., słynny warszawski pirat drogowy otrzymał 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i karę finansową. Jak podaje Radio ZET, w dniu 3 lutego zakaz ten wchodzi w życie. Za jego złamanie grozi Frogowi 5 lat pozbawienia wolności.

Robert N., który w czerwcu urządził sobie w BMW M3 wyścig z motocyklistami przez Warszawę, trafił na celownik stołecznej drogówki. Policja doliczyła się ponad 100 wykroczeń w ruchu drogowym, a wnioski o ukaranie trafiły do pięciu wydziałów w czterech stołecznych sądach (Pradze Północ, Pradze Południe, Śródmieściu, a dwa wnioski do sądu na Mokotowie). W pięciu sprawach w sumie zasądzono 25 tys. zł grzywny (5000 zł w każdej) i 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Przeczytaj też: Biegli wydali opinię o BMW M3 Forga: auto nie powinno być dopuszczone do ruchu!

Obrońcy Froga po każdym ogłoszonym wyroku składali sprzeciw, aby jak najdłużej oddalić widmo kary. Okazuje się jednak, że skuteczność prawników zawiodła. Radio ZET dowiedziało się, że adwokaci zapomnieli złożyć zażalenia na jeden z wyroków, który w dniu 3 lutego uprawomocnił się. Oznacza to, że Robert N. przez 3 lata ma prawny zakaz prowadzenia pojazdów i musi zapłacić zasądzoną grzywnę 5000 zł.

WIDEO - rajd białym BMW M3 po ulicach Warszawy

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: