SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Frog wypuszczony na wolność. Piratowi z BMW M3 postawiono 7 zarzutów, ale żadnego za szaleńczą jazdę po Warszawie

Frog wypuszczony na wolność. Piratowi z BMW M3 postawiono 7 zarzutów, ale żadnego za szaleńczą jazdę po Warszawie

17.06.2014, godz. 15:24
Frog kierowca BMW zatrzymany
foto: policja

Robert N. jest już na wolności. Prokuratura nie zdecydowała o areszcie dla kierowcy białego BMW M3. Słynny już Frog nie pozostanie jednak bezkarny, bo postawiono mu oficjalnie 7 zarzutów, ale w tym żadnego za brawurową jazdę sportowym białym BMW po ulicach Warszawy.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów, na podstawie materiału dowodowego postawiła Robertowi N. zarzuty popełnienia siedmiu przestępstw: posiadanie broni palnej bez zezwolenia, przywłaszczenie cudzego dokumentu stwierdzającego tożsamość, i kilkukrotne przedkładanie w bankach w 2009 r. nieprawdziwych dokumentów i poświadczanie nieprawdy, w celu uzyskania kredytu.

Zobacz też: Pirat drogowy ze stolicy, Robert N. pseudonim Frog to gangster?

Na razie żaden zarzut nie dotyczy szaleńczego rajdu po warszawskich ulicach z dnia 5 czerwca, gdyż w tej sprawie trwa postępowanie dowodowe. Został powołany biegły z zakresu technik audiowizualnych oraz ekspert od przepisów drogowych. Podejrzewa się Froga o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Zgodnie z kodeksem karnym i art. 174, grozi za to nawet do 8 lat więzienia.

Robert N. przebywa obecnie na wolności. Prokuratura nie zawnioskowała o tymczasowy areszt. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, a także obowiązek codziennego stawiania się na komisariacie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: