SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news GITD chce przejąć nieczynne fotoradary. Samorządowcy protestują

GITD chce przejąć nieczynne fotoradary. Samorządowcy protestują

28.05.2016, godz. 11:23
Fotoradary wciąż niczyje
Fotoradary wciąż niczyje foto: Super Express

Niemal dwukrotnie ma wzrosnąć liczba odcinkowych pomiarów prędkości w Polsce. Generalna Inspekcja Transportu Drogowego obok 16 funkcjonujących już zestawów chce zamontować jeszcze 13. Inspektorzy chcieliby dodatkowo przejąć nieużywane od stycznia gminne i miejskie fotoradary, ale stawiają konkretne warunki, które nie podobają się samorządom.

Łukasz Majchrzak z GITD podkreśla, że wszystkie urządzenia, które miałyby być przejęte, muszą zostać dostosowane do funkcjonowania w systemie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Na to jednak nie chcą się zgodzić samorządowcy.

Sprawdź: Broń służb na kierowców. Tego obawiaj się na drogach

Przykładowo prezydent Krosna zadecydował, że swoich fotoradarów nie odda. Żeby GITD znów włączył dwa urządzenia w Krośnie miasto musiałoby wydać około 100 tysięcy złotych. - To mienie znacznej wartości i takie oczekiwanie mnie lekko rozbawiło - powiedział Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

- Poprzedni Sejm nie wskazał, kto miałby te urządzenia przejąć. Nie zagwarantował też środków w budżecie jakiejkolwiek instytucji, która miałaby przejąć te urządzenia - wskazuje Alvin Gajadhur, p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

/źródło wideo: x-news/

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: