SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Globalna akcja naprawcza Toyoty. Powód to przyciski sterowania szybami

Globalna akcja naprawcza Toyoty. Powód to przyciski sterowania szybami

22.10.2015, godz. 10:14
Toyota Land Cruiser 3.0 D4D
Toyota Land Cruiser 3.0 D4D foto: zdjęcia własne

Toyota Motor Corporation rozpoczęła globalną kampanię przywoławczą, której początek sięga 2012 roku. Chodzi o sprawdzenie poprawności działania zespołu elektrycznych sterowników szyb w samochodach z lat 2005-2010.

Toyota rozszerza akcję serwisową o kolejne modele. W Europie wezwań do serwisu spodziewać się może aż 1,12 mln użytkowników aut Toyoty. Chodzi o modele Yaris, Corolla, Auris i RAV4. W skali świata kontroli poddane zostanie nawet 6,46 mln aut.

Zobacz: Toyota Hilux: ósma generacja w specyfikacji dla Europy

Sprawdzony ma zostać defekt przełączników szyb. W oficjalnym komunikacie przeczytać można: "w wyniku niepełnego pokrycia smarem styków może dojść w skrajnych przypadkach do zwiększonego tarcia podczas ich pracy, gromadzenia się opiłków, wzrostu temperatury wewnątrz elementu i pojawienia się dymu. Zjawisko zostało odnotowane w raportach użytkowników pojazdów wyprodukowanych przez koncern Toyota, jednak nigdy nie miało wpływu na bezpieczeństwo jazdy".

Japoński koncern zapewnia, że problem ten nie wpływa na bezpieczeństwo jazdy, a jedynie może wywołać dyskomfort podróżujących. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowej pracy elementu, autoryzowane serwisy naprawią lub wymienią zespół elektrycznych sterowników szyb.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: