SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Głośna banda 14 sztuk Ferrari FXX K na torze wyścigowym

Głośna banda 14 sztuk Ferrari FXX K na torze wyścigowym

12.11.2015, godz. 11:23

Hipersportowe auto jakim jest Ferrari FXX K, to najszybsza maszyna jaką kiedykolwiek zbudowała włoska marka. Widok oraz dźwięk tego auta zapiera dech w piersiach, nie mówiąc już o 14 egzemplarzach postawionych obok siebie. Tak liczna grupa niesamowitych FXX K opanowała ostatnio jeden z torów wyścigowych.

Ferrari FXX K to pojazd przeznaczony tylko na tor. Model ten zbudowany w oparciu o LaFerrari powstał według wytycznych FIA dotyczących samochodów wyścigowych. Auto jest wyposażone m.in. w system KERS znany z Formuły 1 i charakteryzuje się ogromnymi możliwościami w zakresie aerodynamiki – przy 200 km/h docisk może sięgać nawet 540 kg.

Zobacz: Jak rozbić drogocenne Ferrari LaFerrari? Bardzo prosto

Do napędu hybrydowego potwora służy zestaw złożony z silnika V12 o pojemności 6.2 litra i jednostki elektrycznej. Osobno generują odpowiednio 860 KM i 190 KM. Całość wynosi 1050 KM, a maksymalny moment obrotowy to 900 Nm. System HY-KERS sterujący pracą napędu oferuje cztery tryby sterowane poprzez pokrętło Manettino na kierownicy. Qualify umożliwia uzyskanie maksymalnych osiągów na kilku okrążeniach, Long Run optymalizuje parametry na dłuższym dystansie, Fast Charge szybciej ładuje baterie a Manual Boost pozwala kierowcy indywidualnie decyduje o użyciu KERS-a.

W stosunku do tradycyjnego LaFerrari, w modeli FXX K przeprojektowano w silniku rozrząd oraz kolektory dolotowe. Wyeliminowano również tłumiki, dzięki czemu dźwięk przejeżdżającej maszyny jest oszałamiający!

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: