SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Gran Turismo Polonia 2014 odbędzie się! Superauta wracają do Poznania, ale tylko na tor wyścigowy

Gran Turismo Polonia 2014 odbędzie się! Superauta wracają do Poznania, ale tylko na tor wyścigowy

03.04.2014, godz. 10:26
Gran Turismo Polonia 2014
foto: EAST NEWS

Do stolicy Wielkopolski wracają najlepsze supersamochody świata. Mimo tragicznych wydarzeń z ubiegłego roku, kolejna edycja imprezy Gran Turismo Polonia zostanie zorganizowana. Kiedy i gdzie pojawią się ekskluzywne i piekielnie drogie maszyny?

W dniach 25-29 czerwca 2014 roku, Poznań będzie gościć kierowców około 150 rzadko spotykanych superaut. W tym czasie odbędzie się już po raz 10. motoryzacyjna impreza o nazwie Gran Turismo Polonia. Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Poznania - Ryszard Grobelny, oraz Starosta Poznański - Jan Grabkowski.

Przeczytaj: Wypadek na Gran Turismo Polonia. Ruszył proces Norwega, który wjechał w tłum

Dla fanów egzotyków na kołach impreza ta jest nie lada okazją do bliskiego spotkania z unikalnymi supersamochodami. Podczas jubileuszowej edycji zabraknie jednak otwartej parady ulicznej. Zmagania kierowców odbędą się wyłącznie na Torze Poznań. - Boimy się powtórki z zeszłego roku, kiedy doszło do wypadku, więc pojedziemy tylko po torze - tłumaczy organizator Peter Ternstrom.

Przypominamy, że w roku 2013, norweski kierowca Koeniggsegga CCR stracił kontrolę nad pojazdem, po czym wjechał w publiczność. Rannych zostało 20 osób, w tym dzieci. Tylko cud, że nikt wówczas nie zginął.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: