SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Gran Turismo Polonia 2014: superauta po raz 10 przyjechały do Poznania - WIDEO

Gran Turismo Polonia 2014: superauta po raz 10 przyjechały do Poznania - WIDEO

25.06.2014, godz. 16:55
Gran Turismo Polonia 2014
foto: granturismoevents.com

Już po raz 10 w stolicy Wielkopolski odbywaja się impreza z cyklu Gran Turismo Polonia. Mimo tragicznych wydarzeń z ubiegłego roku, kolejna edycja tego widowiska została zorganizowana, ale tym razem w całości na zamkniętym Torze Poznań.

W dniach 25-29 czerwca 2014 w Poznaniu pojawi się wielu entuzjastów piekielnie drogich, sportowych samochodów. W tym czasie odbywać się będzie już po raz 10. profesjonalnie przygotowana, motoryzacyjna impreza o nazwie Gran Turismo Polonia 2014. Udział w wyścigach weźmie aż 150 różnych aut. Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Poznania - Ryszard Grobelny, oraz Starosta Poznański - Jan Grabkowski.

Przeczytaj: Wypadek na Gran Turismo Polonia. Kierowcy Koenigsegga grozi 5 lat więzienia

Dla fanów egzotyków na kołach, impreza ta jest nie lada okazją do bliskiego spotkania z unikalnymi supersamochodami. Podczas jubileuszowej edycji zabraknie jednak otwartej parady ulicznej. Jazdy i zmagania kierowców odbędą się wyłącznie na Torze Poznań. Dotychczasowy harmonogram został zmieniony z powodu tragicznego zdarzenia, do jakiego doszło w ubiegłym roku, kiedy norweski kierowca Koeniggsegga CCR stracił kontrolę nad pojazdem i wjechał w publiczność. Rannych zostało 20 osób.

Dzień otwarty dla kibiców został zaplanowany na sobotę. Tor Poznań zostanie otwarty dla widzów w godzinach 10.00 - 17.00. W tym czasie będzie można nie tylko podziwiać unikatowe i najdroższe samochody świata, ale też skorzystać z różnych przygotowanych atrakcji.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: