SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Gran Turismo Polonia 2015: polskie święto superaut po raz 11. w Poznaniu

Gran Turismo Polonia 2015: polskie święto superaut po raz 11. w Poznaniu

28.01.2015, godz. 15:44
Gran Turismo Polonia
foto: materiały prasowe

Jedno z największych wydarzeń motoryzacyjnych w Europie powraca do Poznania. W dniach 1-5 lipca 2015 roku odbędzie się 11. edycja imprezy Gran Turismo Polonia. Atrakcji zarówno dla zwiedzających, jak i uczestników z pewnością nie zabraknie.

Gdy w 2005 roku Tor Poznań był świadkiem pierwszej edycji Gran Turismo Polonia, wydarzenie to było pierwszym zorganizowanym na taką skalę spotkaniem właścicieli supersamochodów w Polsce. Impreza systematycznie zwiększała swoją popularność zarówno po stronie uczestników, jak i kibiców, dziś osiągając szczególną pozycję na mapie motoryzacyjnych wydarzeń całej Europy. Ostatnie edycje ściągają nawet ponad 150 najrzadszych, najbardziej pożądanych samochodów świata oraz kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Przeczytaj też: Koenigsegg CCR wjechał w tłum na Gran Turismo Polonia - 15 osób rannych

Gran Turismo Polonia to bezprecedensowe wydarzenie, z którym na całym kontynencie mogą się równać tylko czołowe imprezy organizowane w krajach Europy Zachodniej. Od Gran Turismo Polonia rozpoczęła się działalność Gran Turismo Events, jednego z europejskich liderów ekskluzywnych wypraw dla kierowców supersamochodów. Tegoroczny kalendarz Gran Turismo Events obejmuje eskapady na słynny belgijski tor Spa-Francorchamps, Nurburgring, Slovakiaring i podróże przez Europę Centralną aż po Saint-Tropez oraz przez kraje Skandynawskie.

Nadchodząca edycja startującym w Gran Turismo Polonia daje wszystko to, co Poznań ma najlepszego do zaoferowania. Jazdę na cenionym torze wyścigowym w profesjonalnej oprawie w dzień i niezapomniane imprezy w nocy. Dla odwiedzających to niepowtarzalna szansa na zobaczenie z bliska najrzadszych i najbardziej niesamowitych supersamochodów na świecie oraz znanych postaci ze świata motoryzacji i showbiznesu.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: