SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Gwiazdy w terenówkach - zobacz jak było na zawodach VIP CROSS 2016 - GALERIA

Gwiazdy w terenówkach - zobacz jak było na zawodach VIP CROSS 2016 - GALERIA

06.06.2016, godz. 09:26
 VIP CROSS 2016: polskie gwiazdy w terenówkach Mitsubishi
VIP CROSS 2016: polskie gwiazdy w terenówkach Mitsubishi foto: Super Express

Osobistości znane z telewizyjnych ekranów spotkały się na off-roadowych terenach należących do Wojskowego Instytutu Techniki Pancernej i Samochodowej, w ramach imprezy VIP CROSS 2016. Uczestnicy tego wydarzenia spróbowali swoich sił w jeździe terenówkami Mitsubishi i wzięli udział w akcji charytatywnej.

W niedzielę 5 czerwca na poligonie w Wesołej oraz w Sulejówku na torze WITPiS, odbyła się 9. edycja zawodów VIP CROSS. Popularni aktorzy, dziennikarze i sportowcy zmierzyli się w ekstremalnej jeździe samochodami terenowymi. Uczestnicy imprezy spróbowali swoich sił za kierownicami aut marki Mitsubishi, a dokładnie modeli: Pajero, L200, Pajero Sport, Outlander PHEV oraz L200 Monster.

Zobacz też: VIP CROSS 2015: Justyna Kowalczyk najlepsza

Trasa składała się z 3 odcinków: jazdy po placu z przeszkodami, w terenie z nawigacją oraz przejazdu przez głęboki rów z wodą. Uczestnicy tworzyli załogi złożone z kierowcy i pilota. Zawodnicy nie jechali na czas, tylko na precyzję. Za każdą źle wykonaną czynność liczone były punkty karne. Zebrane punkty były sumowane i wliczane do ogólnej klasyfikacji.

Rywalizacja była tak zacięta, że o wygranej musiała zdecydować dogrywka. Ostatecznie o zwycięstwie w dodatkowej próbie sprawnościowej przygotowanej przez organizatora zaważyły zaledwie centymetry. Zwyciężczynią okazała się Anna Kalata (polska polityk i przedsiębiorca, minister pracy i polityki społecznej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego). Drugie miejsce zajęła aktorka Agata Załęcka, a trzecie aktor Andrzej Młynarczyk.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: