SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Hitowa Mazda CX-5 - ponad milion aut w 3,5 roku

Hitowa Mazda CX-5 - ponad milion aut w 3,5 roku

26.05.2015, godz. 06:15
Mazda CX-5 lifting 2015
Mazda CX-5 lifting 2015 foto: Mazda

Japońska firma z Hiroszimy rośnie w siłę. Mazda CX-5 w niecałe trzy i pół roku od momentu wprowadzenia do produkcji, przekroczyła liczbę 1 miliona zbudowanych aut. Jedynym modelem firmy, który zdołał osiągnąć milion w krótszym czasie, jest już tylko Mazda 3.

Mazda CX-5 to pierwszy kompaktowy SUV japońskiego producenta, który dołączył do szybko rozwijającego się segmentu w lutym 2012 roku. Samochód był również pierwszym modelem produkcyjnym wyposażonym w pełną gamę technologii SKYACTIV i utrzymanym w stylizacji KODO – Dusza Ruchu. SUV ten zapoczątkował nową epokę, która wskazała Maździe drogę do sukcesu.

Przeczytaj: TEST Mazda CX-5 vs. Toyota RAV4: podwyższone japonki

Z ciekawostek - CX-5 otrzymała ponad 60 różnych nagród na całym świecie, w tym tytuł "Samochód Roku 2012/2013" w Japonii. Był też najlepiej sprzedającym się SUV-em w rodzimym Kraju Kwitnącej Wiśni w latach 2012 oraz 2013, a obecnie jest najpopularniejszym modelem Mazdy na wielu rynkach europejskich.

Mazda CX-5, początkowo wytwarzana w fabryce Ujina Plant w Hiroszimie, jest dziś produkowana także w Chinach, Rosji, Malezji i Wietnamie.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: