SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Holden Astra dla Australii i Nowej Zelandii z polskiej fabryki w Gliwicach

Holden Astra dla Australii i Nowej Zelandii z polskiej fabryki w Gliwicach

14.09.2016, godz. 09:37
Holden Astra
Holden Astra foto: General Motors

Zakład General Motors Manufacturing Poland rozpoczął regularną produkcję Holdena Astry na rynki Australii i Nowej Zelandii. Pierwsza Astra w kolorze czerwonym, wyposażona w turbodoładowany silnik benzynowy 1.4 litra o mocy 150 KM, trafi do klienta na rynku australijskim.

W Gliwicach powstają aktualnie samochody dla czterech marek koncernu General Motors: Opla, Vauxhalla, Buicka i Holdena. Poza rozpoczętą produkcją nowej Astry dla marki Holden, fabryka dostarcza też na rynki Australii i Nowej Zelandii Astrę GTC, Astrę VXR oraz Cascadę.

Przeczytaj też: TEST Opel Astra Sports Tourer 1.6 CDTi BiTurbo Elite

Gliwicki zakład GMMP jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. Firma szczyci się długoletnią tradycją w produkcji wysokiej jakości samochodów. Ponadto, w ramach Centrum Usług Wspólnych oraz działów Zakupów, Inżynierii i IT prowadzi działalność usługową dla innych jednostek General Motors na świecie.

W tym roku zakład obchodził Jubileusz Dwudziestolecia podpisania Umowy Inwestycyjnej, która dała początek jego modelowej ewolucji – dziś GMMP jest jednym z najlepszych zakładów General Motors. Bilans tych dwóch dekad jest imponujący: zakład, dzięki konsekwentnym inwestycjom, jest obecnie nowoczesnym przedsiębiorstwem o złożonym profilu działalności. Produkuje samochody dla czterech marek, dzieląc się jednocześnie wiedzą z młodymi kadrami w ramach programu Inżynier XXI Wieku, a od września br. z uczniami swojej klasy patronackiej o profilu Monter Mechatronik w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: