SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Hołowczyc stracił sponsora i wycofał się ze startów Euro RX Supercar

Hołowczyc stracił sponsora i wycofał się ze startów Euro RX Supercar

17.06.2016, godz. 14:35
Krzysztof Hołowczyc
foto: Lotto Team

Lotto czyli główny sponsor teamu Krzysztofa Hołowczyca nie przedłużył umowy i Król polskiego motorsportu musiał wycofać się ze startów w Euro RX Supercar. Hołowczyc uznał, że nie ma sensu na szybko szukać nowego sponsora i wycofał się z zawodów.

Krzysztof Hołowczyc zamieścił na swoim profilu facebookowym wpis: -Tak, to prawda. Podjąłem niezwykle trudną decyzję o wycofaniu się z dalszych startów w tegorocznych Euro RX Supercar. Lotto ostatecznie nie przedłużyło naszej umowy, a na szybko trudno znaleźć kogoś w połowie sezonu, więc uznałem jako od wielu lat zawodowy kierowca, że w tej sytuacji nie ma sensu kontynuować tego projektu.

Zobacz też: Krzysztof Hołowczyc ma nową rajdówkę! To Dacia Duster

Jednak cała sprawa ma pozytywny aspekt, ponieważ terminy zawodów z serii Euro RX Supercar pokrywały się z terminem Rajdu Polski, a w tej sytuacji Hołek będzie mógł pojechać tzw. zerówką po mazurskich Osach: -Tak na marginesie to bardzo mnie to "uwierało", że mój ukochany Rajd Polski pokrywa się z zawodami w Szwecji i po raz pierwszy od wielu lat zabraknie mnie w Mikołajkach. W tej nowej sytuacji znowu mogę tam przyjechać, spotkać się z moimi wiernymi fanami na przepięknych mazurskich oesach. I choć będzie to tylko jazda jako "0", to pojadę z Łukaszem Kurzeją kultową "babcią" czyli repliką Imprezy WRC z końca lat dziewięćdziesiątych. Myślę, że dla wielu z Was i dla mnie też będzie to swego rodzju podróż w czasie do okresu, gdy odnosiłem największe sukcesy. Zapraszam do Mikołajek!

Rajd Polski 2016

W kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata FIA i Promotor WRC w sezonie 2016, Rajd Polski będzie siódmą z czternastu rund i zostanie rozegrany w dniach 1 – 3 lipca z bazą w Mikołajkach. Cały kalendarz składa się z czternastu rund, a co ciekawe, do listy imprez dołączył asfaltowy Rajd Chin w regionie Huairou położonym 70 kilometrów od Pekinu, który wraca do mistrzostw świata po przerwie trwającej od 1999 roku.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: