SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Home of quattro. 6-dniowa impreza Audi w Warszawie

Home of quattro. 6-dniowa impreza Audi w Warszawie

06.10.2013, godz. 20:08
Home of quattro
foto:

Audi organizuje nie lada gratkę dla miłośników marki. Od 7 do 12 października 2013 roku, na Placu Defilad w Warszawie odbywać się będzie niecodzienne wydarzenie z samochodami wyposażonymi w napęd quattro w roli głównej. Do stolicy zawita "Home of quattro", czyli spektakularna impreza przybliżająca kierowcom zalety napędu na wszystkie cztery koła.

Dla Audi nazwa quattro jest symbolem bezpiecznej i sportowej jazdy, wysokich kompetencji technicznych i dynamicznego stylu życia. Od roku 1980, kiedy rozpoczęto seryjną produkcję aut wyposażonych w taki układ, Audi sprzedało ponad pięć milionów samochodów z napędem na cztery koła, czyli więcej niż jakikolwiek inny producent aut klasy premium. Zalety koncepcji napędu quattro i jego sukcesy w sporcie motorowym znane są od ponad trzech dziesiątków lat. Teraz zostaną zaprezentowane w Warszawie, a kierowcy, na specjalnym testowym torze, sami będą mogli się o nich przekonać.

>>> TEST od SuperAuto24.pl - Audi Q5 2.0 TDI quattro kontra Audi Q5 3.0 V6 TFSI quattro <<<

W samym centrum Warszawy, na Placu Defilad zostanie zbudowana specjalna Arena quattro. Będzie to specjalny tor, na którym kierowcy zainteresowani techniką quattro będą mogli przetestować samochód z tym napędem. Ćwiczenia będą prowadzone przez profesjonalnych instruktorów z międzynarodowego zespołu Audi driving experience. Każdy z zarejestrowanych wcześniej uczestników będzie miał okazję sprawdzić się w czterech offroadowych sytuacjach i osobiście poczuć zalety napędu quattro w trudnym terenie. Do dyspozycji kierowców oddana zostanie flota następujących pojazdów: Audi A4 allroad quattro, Audi A6 allroad quattro, Audi Q5 i Audi Q3.

Impreza odbędzie się w dniach od 7 do 12 października. Wszystkie osoby zainteresowane sprawdzeniem swoich umiejętności, już dziś mogą zgłosić chęć udziału w evencie i zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej, poświęconej napędowi quattro, jego historii i technice: www.homeofquattro.pl.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: