SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Honda Civic Type R – utrata kontroli i widowiskowy dzwon na torze Nurburgring

Honda Civic Type R – utrata kontroli i widowiskowy dzwon na torze Nurburgring

06.05.2016, godz. 15:22
Honda Civic Type R
Honda Civic Type R foto: YouTube

Honda Civic Type R to świetny hot-hach, a we wprawnych rękach potrafi osiągać rewelacyjne czasy na torach wyścigowych. Ale niezależnie od tego, czy atakujemy rekord, czy treningowo pokonujemy kilka okrążeń toru, musimy brać pod uwagę ryzyko wypadku.

O torach wyścigowych mówi się, że pozwalają w bezpiecznych warunkach trenować szybką jazdę. O ile problem istniejący na drogach publicznych, czyli auta jadące w przeciwnym kierunku, jest na torach wyścigowych wyeliminowany, to nadal należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na torze i umiejętności kierowcy.

Zobacz też: Dziennikarz przejechany ciężarówką w czasie rajdu – WIDEO

Zamieszczony poniżej film prezentuje idealny przykład przecenienia własnych umiejętności, w konsekwencji czego kierowca traci kontrolę nad autem i doprowadza do widowiskowego dzwona. Uderzenie w bandę to nie koniec spektaklu. Auto odbija się od bariery i kilkakrotnie dachuje. Co ciekawe, chwilę po lądowaniu z wraku Hondy o własnych siłach wysiada kierowca, a następnie pasażer.

Karoseria została doszczętnie zniszczona. Z kierownicy, tapicerki i deski rozdzielczej wystrzeliły poduszki bezpieczeństwa. Rozbite auto nadaje się jedynie na złom.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: