SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Honda za prawie 5 milionów złotych – to absolutny rekord

Honda za prawie 5 milionów złotych – to absolutny rekord

02.02.2016, godz. 11:47
Honda NSX
Honda NSX foto: Honda

Po ponad 10 latach od zakończenia produkcji Hondy NSX, która na amerykańskim rynku jest sprzedawana jako Acura NSX, japoński producent wprowadza do sprzedaży nową wersję sportowego auta. Pierwszy wyprodukowany egzemplarz został zlicytowany na aukcji. Cena zwala z nóg.

Pierwszy NSX został zbudowany, aby na torach wyścigowych konkurować np. z Ferrari, a obecnie ma status legendy i egzemplarze zachowane w perfekcyjnym stanie są poszukiwane przez kolekcjonerów. Dlatego też nowe wcielenie Hondy NSX wzbudza ogromne zainteresowanie. Znakiem czasów, nowy NSX wykorzystuje technologię hybrydową i podobnie jak poprzednik zachowuje doskonałe właściwości jezdne.

Zobacz również: Honda NSX - Dane techniczne

Licytacja pierwszego produkcyjnego egzemplarza NSX odniosła sukces, ponieważ auto zostało sprzedane za 1,2 miliona dolarów USA. To równowartość 5 milionów złotych. Człowiekiem, który zdecydował się zapłacić majątek za Acurę NSX jest Rick Hendrick – właściciel firmy Hendrick Motorsport. Przez ostatnie lata pan Hendrick kupił też kilka innych ciekawych aut, np. pierwszy wyprodukowany egzemplarz Camaro ZL1 z 2012 roku, pierwszego Chevroleta Corvette Stingray z 2014 roku oraz ostatnie BMW M5 30 Jahre.

Zobacz też: Ponad 2,6 miliona złotych za współczesne BMW M5 30 Jahre

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: