SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Hyundai i Kia w tarapatach! 350 mln dol. kary za fałszowanie danych o spalaniu

Hyundai i Kia w tarapatach! 350 mln dol. kary za fałszowanie danych o spalaniu

04.11.2014, godz. 15:27
Kia / Hyundai
foto: zdjęcia własne

Kupując nowy samochód w salonie, ważną rolę gra podczas wyboru kwestia zużycia paliwa. Po zakupie później w praktyce okazuje się, że pojazd spala znacznie więcej niż obiecywał producent. W tarapaty przez takie zaniżanie danych katalogowych wpadli Koreańczycy - Hyundai i Kia muszą zapłacić 350 mln dolarów kary za fałszowanie danych o spalaniu!

W Stanach Zjednoczonych zapadła decyzja w głośnej sprawie dotyczącej zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla, przez samochody produkowane przez Hyundaia i Kię. Prowadzone śledztwo wykazało, że dane te są świadomie zaniżane. Koreańczycy wydali oświadczenie, że zaniżone dane to wynik błędu w procesie przetwarzania danych.

Przeczytaj: TEST Hyundai Grand Santa Fe 2.2 CRDi 4WD Platinium: więzień stereotypów - ZDJĘCIA

Zapadła decyzja o nałożeniu kary 350 mln dolarów. To największa tego typu kara w historii od wprowadzenia przepisów Clean Air Act. Hyundai i Kia pochylają głowy i zamierzają dostosować się do restrykcyjnych przepisów w USA. Finał tej sprawy to ważne wydarzenie w świecie motoryzacji. To przestroga dla innych producentów samochodów, aby nie naciągać prawa.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: