SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Infiniti QX30 w Polsce: prototyp uświetnił otwarcie nowego salonu Infiniti

Infiniti QX30 w Polsce: prototyp uświetnił otwarcie nowego salonu Infiniti

22.05.2015, godz. 09:30
Infiniti QX30 w Polsce
foto: Infiniti

Pierwszy raz pokazano go w Genewie, a do Polski (dokładnie do Sosnowca) przyjechał prosto z wystawy w Las Vegas. Jedyny egzemplarz Infiniti QX30, prototypowego crossovera japońskiej marki, uświetnił otwarcie nowego polskiego salonu sprzedaży Infiniti.

Innowacyjne Infiniti QX30 uświetniło uroczystość otwarcia nowego salonu Infiniti zlokalizowanego w Sosnowcu. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Francois Goupil de Bouillé, wiceprezes Infiniti na rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Infiniti QX30 po raz pierwszy na świecie towarzyszyło prezentacji dealerskiej. Dlaczego akurat ten zaszczyt spotkał Polskę? Otóż nasz kraj jest jednym z najważniejszych fundamentów dynamicznego rozwoju marki Infiniti w Europie. W skali europejskiej, to właśni polski rynek jest najbardziej efektywny w sprzedaży.

Zobacz też: Infitniti notuje 96-procentowy wzrost sprzedaży w Polsce!

Stylowy i niezwykle wszechstronny QX30 Concept to wizja stylistyczna, która będzie inspiracją dla nowego luksusowego kompaktowego crossovera Infiniti. Koncept łączy smukłe linie coupe z elementami charakterystycznymi dla crossovera. QX30 ma pojawić się w sprzedaży wiosną 2016 roku. Popularność tego modelu oraz sedana Q30, który trafi do salonów w listopadzie tego roku, ma według planów Infiniti jeszcze bardziej zdynamizować sprzedaż samochodów marki.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: