SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Izraelskie firmy zamówiły 110 autobusów Solaris

Izraelskie firmy zamówiły 110 autobusów Solaris

21.12.2015, godz. 11:24
Solaris
Fabryka Solarisa w Bolechowicach k. Poznania foto: SuperAuto24.pl

Solaris zdobył kolejne zamówienia z Izraela. Nowe  kontrakty obejmują 110 pojazdów. Solaris do tej pory dostarczył na tamtejszy rynek blisko 200 autobusów miejskich i międzymiastowych.

Firma Solaris jest obecna na rynku izraelskim od 2012 roku. Do tej pory we współpracy ze swoim lokalnym partnerem i dystrybutorem firmą UBSI dostarczyła na tamtejszy rynek blisko 200 autobusów zarówno miejskich jak i międzymiastowych. W grudniu 2015 roku Solaris zdobył kolejne duże zamówienia łącznie na 110 pojazdów. Pierwszy z kontraktów dotyczy dostawy 60 sztuk miejskich Solarisów Urbino 12 dla przewoźnika DAN z Tel Awiwu. Jest to jeden z największych operatorów autobusowych w tym kraju. Tym samym pojazdy polskiego producenta zadebiutują na ulicach jednej z największych metropolii Izraela.

Zobacz również: 13 milionów złotych za Ferrari Enzo Floyda Mayweathera

Druga umowa opiewa na 30 sztuk 12-metrowych autobusów Urbino, które polski przedsiębiorca dostarczy do drugiego potentata na rynku przewozów pasażerskich nie tylko w Izraelu, ale także na rynkach zagranicznych – firmy Egged. Pojazdy będą obsługiwać głównie linie miejskie w Tel Awiwie, chociaż nie wykluczone, iż część z nich będzie można zobaczyć również na ulicach Jerozolimy. Trzecie zamówienie na 20 autobusów – dziesięć międzymiastowych InterUrbino oraz dziesięć miejskich Urbino 12 – złożyła firma Afifi Group z Nazaretu. Realizacja wszystkich trzech kontraktów, obejmujących dostawy łącznie 110 autobusów, przypadnie na okres od marca do maja 2016 roku.

„Izrael staje się dla nas w ostatnich latach jednym z bardziej znaczących rynków eksportowych. To również zasługa naszego lokalnego partnera i dystrybutora – firmy UBSI. Nie wykluczamy też intensyfikacji naszej współpracy z firmami z Izraela w najbliższej przyszłości” – powiedział Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za sprawy badań i rozwoju w firmie Solaris.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: