SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jaguar F-Pace Kobiecym Samochodem Roku 2016

Jaguar F-Pace Kobiecym Samochodem Roku 2016

24.11.2016, godz. 08:08
Jaguar F-Pace V6 3.0d AWD
Jaguar F-Pace V6 3.0d AWD foto: Jaguar

Kobiety podobnie jak mężczyźni interesują się motoryzacją i wybierają swój własny Samochód Roku. Wiemy już, jakie auto wygrało w tegorocznej edycji konkursu "Women's World Car of the Year". Zdaniem pań najlepszym autem 2016 roku był Jaguar F-Pace.

"Women's World Car of the Year" to jedyny plebiscyt motoryzacyjny, w jury którego zasiadają wyłącznie kobiety. Dziennikarki przyznają punkty w pięciu różnych kategoriach, w których znajdują się auta: rodzinne, luksusowe, sportowe, ekonomiczne, przystępne cenowo oraz SUV-y i crossovery. Pogrupowane w każdej z kategorii pojazdy rywalizują nie tylko o wygraną w każdej z kategorii, ale również o ogólny tytuł Kobiecego Samochodu Roku. W tym roku o przyznawaniu punktów decydowało 17 pań z 14 krajów, które nominowały w konkursie aż 294 modeli samochodów.

Przeczytaj: TEST Jaguar F-Pace: kocur w wydaniu crossover

Kobiecym Samochodem Roku 2016 został Jaguar F-Pace. Ten pierwszy w historii Jaguara SUV został zaprojektowany i skonstruowany z naciskiem na osiągi, szybkość reakcji i jakość wykończenia. Auto dodatkowo może poszczycić się codzienną wszechstronnością oraz oferowanym komfortem. Jaguar F-Pace zwyciężył również w kategorii SUV oraz crossover.

W kategorii samochód rodzinny najlepsza okazała się nowa Honda Civic X. Tytuł kobiecego samochodu sportowego powędrował do Forda Mustanga. W klasie auta przystępnego cenowo najlepsza okazała się Honda Jazz, a zwycięzcą segmentu pojazdów luksusowych zostało Volvo S90. Tytuł najlepszego pojazdu ekonomicznego kobiety przyznały nowej Toyocie Prius.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: