SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jaguar Land Rover na fali – klienci pokochali duże SUV-y

Jaguar Land Rover na fali – klienci pokochali duże SUV-y

13.01.2017, godz. 11:19
Land Rover Discovery Sport 2.0D TD4 180 KM HSE
Land Rover Discovery Sport foto: SuperAuto24.pl

Generalny Importer Jaguar Land Rover pochwalił się wynikami sprzedaży w 2016 roku. Okazuje się, że mijające dwanaście miesięcy były dla firmy rekordowe.

British Automotive S.A., czyli generalny importer samochodów Jaguar i Land Rover, sprzedał w 2016 roku w Polsce 2081 samochodów. Oznacza to wzrost o 64% w skali roku. Za ten sukces odpowiedzialnych było kilka nowych modeli.

Najczęściej wybieranym przez klientów samochodem był Range Rover Sport (437 sztuk), co przełożyło się na 21% udziału w ubiegłorocznej sprzedaży. Tuż za nim znalazł się Discovery Sport (nasz test tutaj), który znalazł 312 nabywców. Co ciekawe, najdroższy model z gamy – Range Rover, zajął ostatnie miejsce na podium i może pochwalić się sprzedażą na poziomie 291 sztuk.

Zobacz też: Nowy Jaguar F-Pace: polski CENNIK SUV-a Jaguara

Zerkając na Jaguara okaże się, że wprowadzenie modelu F-Pace (pisaliśmy o nim więcej tutaj) było strzałem w dziesiątkę. Klienci w ciągu 9 miesięcy kupili 271 egzemplarzy tego SUV-a.

2016 to najlepszy rok w historii British Automotive Polska S.A. Połączenie niezwykle atrakcyjnej oferty samochodów Jaguar Land Rover przyniosło efekty przekraczające nasze ambitne oczekiwania, z jakimi wkraczaliśmy w 2016 r. Skokowo zwiększając sprzedaż i bijąc kolejne wewnętrzne prognozy ustawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę. Mamy jednak wszelkie predyspozycje ku temu, by w 2017 r. i kolejnych latach pobić kolejne rekordy. Cele na lata 2017-2020 pozostają niezmienne – chcemy dalej dynamicznie rosnąć, każdego roku odnotowując dwucyfrowy wzrost sprzedaży – komentuje Arkadiusz Miętkiewicz, Dyrektor Zarządzający British Automotive Polska S.A.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: