SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Jak dojechać do Czarnej Góry. Najlepsza trasa dojazdu na stoki ziemi kłodzkiej

Jak dojechać do Czarnej Góry. Najlepsza trasa dojazdu na stoki ziemi kłodzkiej

18.12.2014, godz. 08:48
Czarna Góra
foto: Facebook/Czarna Góra

Czarna Góra to kolejna górska miejscowość chętnie odwiedzana przez narciarzy. Podpowiadamy jak najszybciej dojechać z różnych części kraju do Czarnej Góry, słynącej z kompleksu tras narciarskich i nartostrad.

Sprawdziliśmy, jakimi trasami najlepiej dojechać do Czarnej Góry z kilku punktów kraju. Do tego przedstawiamy wykaz aktualnych płatnych odcinków autostrad i kwot, jakie trzeba zapłacić za przejazd nimi.

Trasa Gdańsk - Czarna Góra

Z Gdańska autostradą A1 przez Toruń do Łodzi, potem z Łodzi E75 do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, w 47, a potem w Nowym Targu w 49, następnie kolejno w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 693 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady: Kraków - Katowice 18 zł dla aut osobowych, drugi odcinek płatny Toruń - Rusocin 29,90 zł. W sumie 47,90 zł.

Przeczytaj: Przewóz nart i snowboardu samochodem: Jak bezpiecznie transportować sprzęt sportowy

Trasa Poznań - Czarna Góra

Drogą nr 5 do Wrocławia, potem A8 i A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, w 47, a potem w Nowym Targu w 49, następnie kolejno w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 542 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Kraków 18 zł, razem 34,2 zł.

Trasa Warszawa - Czarna Góra

Trasa 1: Częściowo gotową trasą S8 do Piotrkowa Trybunalskiego, potem do Częstochowy, stamtąd do Katowic, potem autostradą A4 do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, a potem 47, później w 49, następnie w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 463 km.

Opłaty: Katowice - Kraków 18 zł.

Trasa 2: Gotową trasą S7 do Radomia, potem do Kielc. Dalej "7" do Krakowa. Z Krakowa drogą nr 7, w 47, a potem w Nowym Targu w 49, następnie kolejno w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 399 km. Brak płatnych odcinków.

Sprawdź też: Opłaty za polskie autostrady. Sprawdź ile zapłacisz za przejazd po trasach A1, A2 i A4

Trasa Kraków - Czarna Góra

Z Krakowa drogą nr 7 do 47, a potem 49, następnie w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 105 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa Rzeszów - Czarna Góra

Autostradą A4 z Rzeszowa do Krakowa, następnie z Krakowa drogą nr 7 do 47, a potem 49, następnie w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 257 km. Brak płatnych odcinków.

Trasa Lublin - Czarna Góra

Drogą S19 z Lublina do Rzeszowa, następnie adekwatnie jak trasa Rzeszów - Czarna Góra, w sumie 385 km. Brak płatnych odcinków.

Zobacz również: Jak najlepiej dojechać do Białki Tatrzańskiej. Najszybsza trasa dojazdu na narty

Trasa Wrocław - Czarna Góra

Autostradą A4 do Krakowa, następnie z Krakowa drogą nr 7, w 47, a potem w Nowym Targu w 49, następnie kolejno w ulice św. Elżbiety i Zagóra do Czarnej Góry, w sumie 364 km.

Opłaty: odcinek płatny autostrady A4 Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) - Sośnica (węzeł Sośnica) 16,2 zł, Katowice - Kraków 18 zł, razem 34,2 zł.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: